Strona Główna

Katalog

Skup samochodów

O Nas

Kontakt

mobilny-akumulator.pl logo

Każdy właściciel samochodu doskonale zdaje sobie sprawę, że nadchodzące mrozy mogą być prawdziwym testem dla każdego akumulatora. Kiedy wymienić akumulator? Na co warto zwrócić uwagę i jak o niego zadbać? Oto kilka istotnych kwestii, które postaram się omówić.

# akumulator Rzeszów

Koniecznie sprawdź stan akumulatora przed nadchodzącymi mrozami

Każdy akumulator ma swoją określoną żywotność, a utrata sprawności to jego naturalny proces. O ile latem, kiedy jest ciepło i akumulator nie jest narażony na skrajnie niskie temperatury pogorszone działanie baterii może być niezauważalne, to zimą słaba bateria może niestety zaskoczyć niejednego kierowcę. Niska temperatura może bowiem obniżać sprawność akumulatora nawet o połowę. To dlatego uzyskanie odpowiedniego prądu rozruchowego może być utrudnione. Poza tym rozrusznik także ma nie lada wyzwanie. Musi on poruszać elementami silnika które często oblepione są ciężkim i gęstym od zimna olejem silnikowym. Z tego powodu lepiej będzie jeżeli sprawdzisz stan akumulatora przed największymi mrozami. W ten sposób być może unikniesz  nieprzyjemnych sytuacji z tym związanych. Nie zapomnij także o połączeniu akumulatora z kablami. Zaśniedziałe bieguny lub klemy sprawiają, że przepływ prądu nie jest najlepszy, zwłaszcza kiedy na zewnątrz panuje duża wilgotność.

akumulator rzeszów

Czy to już czas na wymianę akumulatora?

Nowoczesne akumulatory są w większości modelami bezobsługowymi. To znaczy, że nie wymagają od Ciebie uzupełniania elektrolitu wodą destylowaną czy demineralizowaną. Nowoczesne akumulatory w pełni swojej sprawności są w stanie wytrzymać około 3-5 lat. Zdarzają się oczywiście wahania w obie strony. Po czym jednak można rozpoznać pierwsze oznaki zużycia? Podstawową oznaką, że akumulator jest w gorszym stanie jest pogorszony rozruch silnika. Jeżeli rozrusznik ma trudności w poruszaniu wałem korbowym, warto najpierw naładować akumulator do pełna. Do sprawdzenia wydajności i naładowania akumulatora możesz wykorzystać miernik uniwersalny albo specjalny tester akumulatora. Jeżeli problem z rozruchem będzie się powtarzał, najpewniej nie obędzie się bez zakupu nowego akumulatora.

PS. Jeżeli jesteś zmuszony do wymiany akumulatora na nowy i kusi Cię kupno takiego z hipermarketu- zapraszamy do przeczytania naszego wpisu na ten temat, oraz do naszego katalogu akumulator Rzeszów.

Jeśli natomiast Twój akumulator ma się dobrze, sprawdź jak zadbać o niego zimą!

Aby być na bieżąco zapraszamy również na naszego Facebooka!