Strona Główna

Katalog

Skup samochodów

O Nas

Kontakt

mobilny-akumulator.pl logo

Stary akumulator- co z nim zrobić?

Recycling akumulatora

Wszyscy wiemy, dlaczego stary akumulator nie może wylądować w zwykłych śmieciach. Przypomnijmy, że związki ołowiu i kwas siarkowy zawarty w elektrolicie jest wysoce szkodliwy dla środowiska i bezpośrednio dla nas. Toksyczne związki zawarte w akumulatorach muszą zostać odpowiednio zutylizowane. W przypadku akumulatorów samochodowych mamy ułatwione zadanie, ponieważ recycling starego akumulatora pozwala odzyskać blisko 95% jego składu i przeznaczyć do powtórnego użycia. Jest to niebagatelna ilość, co przy wysokiej szkodliwości komponentów akumulatora daje nam gwarancję, że nie zanieczyszczamy środowiska.

Zakup nowego akumulatora

Jeśli kupicie akumulator w naszym sklepie stacjonarnym, macie obowiązek pozostawić nam swój stary. Nakazują to przepisy prawa. My przekazujemy go do zakładu utylizacji akumulatorów, gdzie odzyskuje się ołów, oczyszcza elektrolit, zaś tworzywo sztuczne w formie granulatu zostaje przekazane do budowy nowych obudów. Ten ‘obieg zamknięty’ to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Nie tylko zapobiega nadmiernemu zanieczyszczeniu środowiska związkami siarki i ołowiu, ale także poprzez powtórne ich wykorzystanie wpływa na niższe ceny akumulatorów.

Jeśli w momencie zakupu nie masz ze sobą starego akumulatora, pobierzemy od Ciebie opłatę depozytową w wysokości 30 zł. Zostanie Ci ona zwrócona, jeśli w przeciągu 30 dni od zakupu dostarczysz nam stary akumulator.

Jeśli dokonujesz zakupu akumulatora przez internet, bezpłatnie odbierzemy od Ciebie stary  w chwili dostarczenia nowego.

Stary akumulator możesz także pozostawić w punktach odbioru zużytych baterii, w skupach złomu, w Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Możesz go także sprzedać w skupie złomu lub sklepie z akumulatorami. Za 1 kg akumulatora z reguły otrzymasz 2 zł, więc sprzedaż całego akumulatora to dodatkowy przychód rzędu 30 zł. Po co wyrzucać, skoro można sprzedać?

Ekonomia i ekologia

Czas eksploatacji akumulatora samochodowego to z reguły 4 do 6 lat. Zadbajmy, aby po tym czasie nie trafiły do piwnicy, zagracając nam przestrzeń i stanowiąc potencjalne źródło toksycznych związków. Oddajmy stary akumulator w odpowiedzialne ręce a zyskamy nie tylko 30 zł, ale i czystsze środowisko naturalne.