Strona Główna

Katalog

Skup samochodów

O Nas

Kontakt

mobilny-akumulator.pl logo

Kampery Rzeszów – wynajem kampera – zalety!

Kampery to przede wszystkim niezależny środek transportu, szczególnie na wymarzone wakacje. Pozwalają one na sporą dozę szaleństwa, na pewno przygodę, bez strachu o kwaterunek. Dzięki nim możliwe są spontaniczne wyjazdy nad morze, w góry, do krain pełnych jezior, a nawet daleko poza granice kraju. Wszystko zależy tak naprawdę od naszej wyobraźni i fantazji. Oczywiście mało kto posiada swój własny “dom na kołach”, dlatego warto sprawdzić oferty wynajmu kampera, na przykład w firmie SpeedCamp w Rzeszowie. A jakie są zalety podróżowania kamperem? Od lat wiemy, że tak zwany caravaning jest symbolem niezależności. Oprócz wolności podróżowania i  kameralnej atmosfery pozwala zaoszczędzić też sporo pieniędzy. Natomiast wspaniała i niezapomniana przygoda, czy to z rodziną, czy z przyjaciółmi zawsze jest gwarantowana.

Kamperem po kraju

W Polsce jest mnóstwo interesujących miejscówek, w których warto zatrzymać  się podczas podróży kamperem. Najbardziej znane to oczywiście od południa górskie miejscowości, poczynając od słynnego Zakopanem w Tatrach. To idealne miasto na bazę wypadową dla wysokogórskich wycieczek. Dodatkowo nie można pominąć innego pasma, Sudetów. Okoliczne regiony bowiem słyną z najlepszych pól kempingowych w Polsce. Innym punktem “must-see” w kraju jest Warmia i Mazury, a więc odpoczynek w Krainie Tysiąca Jezior. Spokój i niesamowity klimat, a także wszechobecna natura na pewno zadowolą wszystkich pasjonatów relaksu na świeżym powietrzu. No i zdecydowanie nie można zapomnieć  o Bałtyku. Wybrzeże przepełnione jest przeróżnymi atrakcjami turystycznymi, no i oczywiście piaszczyste plaże rządzą.

Kampery na europejskich szlakach

Najlepiej byłoby udać się od razu w wielomiesięczną podróż przez całą Europę. Na takową jednak mało kto może sobie pozwolić ze względów rodzinnych czy ekonomicznych. Ale przejazd z jednego krańca państwa na drugi jest zdecydowanie bardziej w zasięgu każdego z nas. Zatem które miejsce na mapie zaznaczyć jako kierunek eskapady? Na pewno Skandynawia. Po pierwsze świetne drogi, po których jazda to sama przyjemność. Po drugie przepiękne widoki i nieziemskie krajobrazy. Wreszcie mnogość atrakcji turystycznych i możliwości wypoczynku. Szczególnie wśród tych państw trzeba uwagę zwrócić na Norwegię, której przejechanie powinno sprawić ogrom radości i satysfakcji. Następny rejon w Europie warty odwiedzenia kamperem właśnie to Alpy i Półwysep Apeniński. Najlepiej pojechać tutaj przez Niemcy do Austrii, Szwajcarii, a skończyć na Włoszech. Taka podróż z pewnością jest niezwykle długa, ale przejazd pośród najwyższych gór w Europie, podziwianie pięknej zabudowy Szwajcarii, a na koniec huczne zabawy w słonecznych miastach włoskich w pełni to wynagradzają.