Strona Główna

Katalog

Skup samochodów

O Nas

Kontakt

mobilny-akumulator.pl logo

System START&STOP znajdujemy w coraz większej liczbie modeli samochodów. Montowany jest ze względu na to, że umożliwia redukcję emisji dwutlenku węgla o 8 do 10% (takie dane podawane są oficjalnie). W czasach, gdy przepisy unijne nakładają na producentów samochodów coraz większe zobowiązania do dbania o środowisko, jest to sprawa niebagatelna.

Co to właściwie jest system START&STOP

START&STOP to system automatycznego wyłączania silnika podczas krótkiego zatrzymania np. na światłach lub w korku ulicznym i jego ponownego uruchomienia po naciśnięciu sprzęgła (w modelach ze skrzynią manualną) lub zwolnieniu pedału hamulca (w automatach). Zastosowanie tego systemu eliminuje jałową pracę silnika w trakcie krótkich postojów, a co za tym idzie zmniejsza się zużycie paliwa, a także emisja szkodliwych spalin. Nie ma jednak nic za darmo. System START&STOP, ze względu na specyfikę działania, wymaga przede wszystkim specjalnych akumulatorów do prawidłowego funkcjonowania.

Akumulatory do START&STOP

Częsty rozruch silnika wymaga dopływu energii z akumulatora, a ponieważ w ruchu ulicznym następuje to często, konieczne jest zastosowanie akumulatorów odpornych na duże cykliczne obciążenia. Akumulatory dedykowane do systemu START&STOP wykonane są w technologii AGM (Absorbent Glass Mat) lub EFB (Enhanced Flooded Battery). Charakteryzują się zwiększoną odpornością na cykliczny zwiększony pobór prądu przy uruchamianiu silnika. Akumulatory dedykowane do tego systemu muszą także szybko akumulować energię z alternatora lub posiadać funkcję odzyskiwania energii hamowania w procesie rekuperacji. W związku ze zwiększonym, częstym poborem prądu, akumulatory START&STOP muszą także być odporne na głębokie rozładowanie.

Dla ochrony akumulatora i systemów z nim połączonych w samochodach z START&STOP stosowany jest system inteligentnego ładowania, który polega na współdziałaniu baterii, czujnika monitorującego jej stan IBS (naładowanie i pojemność) i sterowników elektronicznych centralnej jednostki sterującej. Dzięki temu możliwa jest optymalizacja dystrybucji energii w samochodzie i poprawne działanie wszystkich systemów.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie akumulatory dedykowane do systemu START&STOP wykonane zarówno w technologii AGM , jak i EFB. W przypadku wątpliwości zawsze możecie zwrócić się do załogi naszego sklepu, która doradzi i dobierze odpowiedni akumulator do Waszego samochodu.